Męskie perfumy na prezent w 2021 roku!

Wiosna spędzona na home office sprawia, że musimy zweryfikować wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia. Wśród nich jest jedno szczególnie popularne, które dzisiaj może stać się powodem frustracji i ogólnego rozgoryczenia. Chodzi o brak rozróżnienia pomiędzy pracą, a czasem wolnym. Będąc w biurze łatwo oddzielić strefę biznesową od prywatnej. Gdy wszystko przenosimy do domu zdecydowanie trudniej zmobilizować się do działania, ale też powiedzieć sobie “dość”. 

W tym okresie bardzo pomaga wprowadzenie pewnej rutyny oraz rytuałów, które zagwarantują cykliczność działań doskonale naśladującą codzienność. To małe sygnały dla naszego mózgu, które pozwalają na efektywne przełączanie się pomiędzy sprawami domowymi i firmowymi. Te sygnały to: wstawanie o podobnej porze, prysznic i ubieranie się “do pracy”, ale także takie drobne gesty jak używanie ulubionych perfum.

Zapach stosowany w czasie home office nie może być zbyt przytłaczający, ponieważ ulatnia się w jednym pomieszczeniu przez cały dzień. Dziś przygotowaliśmy zestawienie trzech kompozycji, które doskonale sprawdzą się w niedużych przestrzeniach, dodadzą energii, a nie przyprawią o ból głowy. Wszystkie poniższe zapachy można kupić jako perfumy lane.

Dolce&Gabbana - Light Blue

Świeżość morskiej bryzy, beztroska majowego pobytu na otwartym morzu, zapach śródziemnomorskiej roślinności i delikatnych kwiatów to właśnie “Light blue”. Bardzo lekka kompozycja zawierająca doskonała do pracy z domu. 

Nuty głowy: jabłko, cedr, dzwonek i sycylijska cytryna.
Nuty serca: bambus biała róża i jaśmin.
Nuty bazy: bursztyn, cedr i piżmo.

Perfumy można kupić tu: Dolce&Gabbana - Light Blue

Paco Rabanne - Invictus

W kompozycja Paco Rabanne wkrada się odrobina tajemniczości. Oprócz zapachów morskich, świeżych da się tutaj wyczuć nuty zielonego gaju, pachnącego lasu i ciemnego boru. To przywodzi na myśl nowoczesne chatki na Mazurach, spokojną taflę jeziora, szum drzew i szuwarów. 

Nuty Głowy: mandarynka, nuty morskie
Nuty serca: jaśmin, liść laurowy
Nuty bazy: bursztyn, drzewo gwajakowe, mech dębowy, paczuli

Perfumy można kupić tu: Paco Rabanne - Invictus

 

Armani - Aqua Di Gio Absolu

Najcięższe z całej trójki są perfumu Armani. Oprócz nut świeżych i delikatnych znalazło się w tej kompozycji miejsce dla charakterystycznego dla męskich perfum geranium, labdanum i fasolki tonki. Ten zapach kojarzy się z chatką w środku lasu, oddaloną od zgiełku miasta i pilnych spraw, otwierającą nowe możliwości spędzania wolnego czasu i odpoczynku głowy i ciała od codziennego biegu. 

Nuty głowy: nuty owocowe, bergamotka i nuty morskie
Nuty serca: geranium, lawenda i rozmaryn
Nuty bazy: paczula, nuty drzewne, labdanum i fasolka tonka.

Perfumy można kupić tu: Armani - Aqua Di Gio Absolu

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz