Recenzja Dolce Gabbana Light Blue

Istnieją na świecie rzeczy, które mimo upływu lat się nie starzeją. Są tak samo dobre jak w dniu premiery, a nawet z biegiem lat dorabiają się renomy i statusu produktu kultowego. W zalewie nowości warto czasami skierować swoją uwagę na coś wielokrotnie sprawdzonego i docenianego przez setki tysięcy zadowolonych kobiet. I takim optymistycznym wstępem można opisać kultowy zapach od włoskich projektantów Dolce Gabbana Light Blue. Mimo, że od premiery upłynęły w tym roku już dwie dekady to owe perfumy, jak na początku tak i obecnie dzierżą pałeczkę pierwszeństwa wśród najbardziej popularnych i docenianych zapachów kobiecych. Czym jest więc ta kompozycja i jakie skojarzenia wywołuje? Są to przede wszystkim owocowe i kwiatowe perfumy o niezwykle zharmonizowanym balansie. Doskonale wyselekcjonowane składniki o znakomitej jakości pozwalają długo cieszyć zmysły ich uwodzicielską i energetyzującą wonią.

Cała kompozycja przenosi nas do czasów beztroskiego wypoczynku, kojarzy nam się z okresem wakacyjnym kiedy to wszystkie troski i problemy pozostawiamy na zewnątrz i staramy się skupiać na czystej przyjemności. Niebieskie niebo, promienie słońca muskające gładką i opaloną skórę, szum lazurowego morza, niespieszne przechadzania się nadmorską promenadą pełną szczęśliwych i optymistycznie nastawionych ludzi, którzy rzucają dookoła radosne uśmiechy, krzyk mew i wszechobecny luz. Życie jest piękne. Pozwól, by te wspomnienia i skojarzenia były obecne w tobie przez cały rok. Używając perfum Dolce Gabbana Light Blue będziesz miała do nich bardzo łatwy dostęp.

Już od pierwszych chwil po użyciu perfum wyraźnie dochodzą do nas nuty głowy w postaci aromatu soczystych i świeżych jabłek, oraz przepięknego akcentu dzwonka i lekko kwaskowatego, a zarazem odświeżającego aromatu cytryny sycylijskiej. Już same pierwsze akordy stanowią niezwykle energetyczną mieszankę, która dodaje wigoru i sprawia, że mamy ochotę i siłę sprostać wyzwaniom dnia. Zapach jednak rozwija się dalej, ku środkowym kwiatowym akcentom słodkiej białej róży i jaśminu, oraz delikatnie trawiastej woni bambusa. Kompozycja nie byłaby jednak pełna i domknięta bez scalających całość głębokich nut bazy. Włoski projektant postawił tym razem na orientalne klimaty drzewa cedrowego, otulającej woni piżmowej i szlachetnej ambry. Te głęboko ukryte u podstawy aromaty z jednej strony kontrastują ze świeżością i lekkością owoców i kwiatów, z drugiej strony spajają całość w jeden niebanalny i wyszukany aromat.

Dolce Gabbana Light Blue będzie twoim najlepszym towarzyszem w czasie wakacyjnych podróży kiedy to nie przytłacza cię nadmiar obowiązków, a leniwa i gorąca atmosfera pozwala w pełni cieszyć się szczęściem. Dobrym wyborem będzie również pora wiosenna. Zapach Light Blue będzie stanowił miłą zachętę i wstęp do szalonych miesięcy letnich. Użyty zaś w czasie złotej jesieni doskonale przypomni minione dni i zabierze cię w nostalgiczną podróż szlakiem wakacyjnych wspomnień.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz