YSL

YVES SAINT LAURENT to francuski projektant mody, który został zauważony przez Vogue'a i dzięki czemu przedstawiony Chrisianowi Dior, a z czasem Chrisian chciał mieć Yvesa u swego boku i mianował go na swojego asystenta. Po śmierci słynnego projektanta oczy wszystkich skierowały się na 21 letniego Laurenta, który stał się następcą mistrza i godnie kontynuował Jego dzieło. Po wielu sukcesach młody Laurent został powołany do armii co bardzo źle wpłynęło na młodego i bardzo wrażliwego Yvesa, zamiast do wojska trafił on do szpitala psychiatrycznego z diagnozą: załamanie nerwowe. W tych ciężkich chwilach przy młodym projektancie był nieustannie Jego partner życiowy i biznesowy: Pierre Berge. Gdy Laurent w pełni stanął na nogi i chciał wrócić do pracy Jego wcześniejsze stanowisko głównego projektanta u Dior'a było już zajęte, nie załamując rąk w 1961 roku Yves Saint Laurent założył, wraz ze swoim partnerem, dom mody który sygnowany jest Jego nazwiskiem. Ponownie Vogue odcisnął piętno w karierze Laurenta, tym razem pomógł Mu porównując Jego pracę z Chanel i był to ogromny zaszczyt dla początkującego YSL. Wiedzieliście, że jako pierwszy w historii dom mody Yves'a prezentował swoje kolekcje na modelach o różnych kolorach skóry?

Produkcją perfum Laurent zajął się w 1964 roku, gdy marka zyskała globalną popularność. Jego męskie zapachy są synonimem siły i luksusu, Laurent w swoich produkcjach znany jest z łączenia kontrowersyjnych nut zapachowych takich jak np. imbir czy czarny pieprz. W Naszej gamie męskich lanych zapachów YSL z pewnością znajdziesz coś dla siebie: Opium Homme, L'Homme Ultime, L'Homme, L'Homme Libre, La Nuit De L'Homme, La Nuit De L'Homme Intense, M7 Oud Absolu, Y 2017R, M7.

YSL

*Nazwy perfum, producentów oraz loga są zastrzeżonymi znakami producentów, na niniejszej stronie zostały użyte jedynie w celach informacyjnych i porównawczych.

Napisz wiadomość do nas