Perfumy w kształcie szpilki

W branży perfumeryjnej bez wątpienia najważniejszy jest sam zapach – nie można się z tym spierać. Czasami, dla niektórych istotne jest jeszcze to, jaka marka stoi za daną kompozycją, jaka historia towarzyszyła jej wykreowaniu bądź, co było główną inspiracją dla perfumiarza podczas przygotowywania komponentów danego zapachu.

Jest jednak jeszcze jedna dodatkowa kwestia, o której wpływie mało kto myśli, a w rzeczywistości ma ogromne znaczenie podczas wybierania przez nas ulubionego zapachu. O czym mowa? Oczywiście o flakonach, które mogą współcześnie przybierać najróżniejsze kształty.

Perfumy dla kobiet w kształcie szpilki

Wydawać by się mogło, że flakony to tylko opakowanie dla zapachu, że nie są one w ogóle istotne. Jednak to nieprawda. Już w starożytności zaczęto przywiązywać ogromną uwagę do tego, w jakich naczyniach przechowywano pachnące substancje. W czasach renesansu tworzono przepiękne flakony ze szkła dmuchanego z którego słynęła Wenecja i które same w sobie były traktowane już jako dzieło sztuki.

W dzisiejszych czasach marki perfumeryjne starają się o to, by flakony idealnie odzwierciedlały charakter i klimat perfum. Czasami jednak marki idą o krok dalej, i to właśnie sam flakon i kampania reklamowa wzbudzają największe zainteresowanie i prowokują dyskusje na ich temat. Tak było właśnie w przypadku Caroliny Herrery, która zainspirowała wiele wypuszczając perfumy w kształcie szpilki, które są rozpoznawane w dużej po tym, że są… w kształcie szpilki! Przyjrzyjmy się tym zapachom:

Carolina Herrera Good Girl

Carolina Herrera Good Girl – woda perfumowana dla kobiet. Wyjątkowo oryginalny flakon w kształcie wysokiej szpilki kryje w sobie zapach promowany hasłem Jak dobrze być niegrzeczną o orientalno-kwiatowym charakterze. W nutach głowy pojawiają się aromaty kawy i migdałów, w nutach serca: jaśmin wielkolistny, tuberoza i irys, a nutami bazy są fasolka tonka, kakao, drzewo sandałowe i wanilia. Perfumy te potrafią kusić zarówno nutami grzecznymi i bardzo dziewczęcymi, jak i bardziej drapieżnymi. A największą uwagę przykuwa seksowna szpilka, w której uwięziono aromatyczny zapach.

Carolina Herrera - Good Girl Velvet Fatale

Carolina Herrera Good Girl Velvet Fatale, to zupełnie nowa kolekcjonerska edycja popularnej wody perfumowanej Good Girl, jednego ze światowych bestsellerów ostatnich lat. Legendarne perfumy w kształcie szpilki otulono czerwonym aksamitem, który podkreśla zmysłowość zapachu.