Perfumowy blog

LEKSYKON SKŁADNIKÓW: WETIWER, GERANIUM, LABDANUM
0 komentarze
9 odsłony
Porady

Tajemnicze nazwy poszczególnych składników perfum przestaną zwykle nic nam nie mówią i wprowadzają konsternację w poszukiwania idealnego zapachu. W tej serii wpisów wyjaśniamy pochodzenie i nuty zapachowe poszczególnych aromatów, a także wybieramy kilka kompozycji zawierających omawiany składnik. To pigułka wiedzy dla wszystkich chcących świadomie wybrać zapach dla siebie!

Piwonie w perfumach - jaki zapach wybrać?
0 komentarze
14 odsłony
Porady

Czerwiec to zdecydowanie miesiąc piwonii. Ten okres upajającego zapachu trwa niezwykle krótko i być może właśnie dlatego tak bardzo tęsknimy i pragniemy zatrzymać go na dłużej. Próbują tego różni producenci perfum z lepszym lub gorszym skutkiem, ale jedno jest pewne: to aromat równie nieuchwytny, jak ciepły, letni wiatr.

LEKSYKON SKŁADNIKÓW: BURSZTYN, PIŻMO, AMBRA
0 komentarze
27 odsłony
Porady

Wczytywanie się w poszczególne nuty zapachowe perfum nie jest prostym zadaniem. Dla chcących wiedzieć więcej przygotowaliśmy cykl wpisów opowiadających o poszczególnych aromatach i dzisiaj zachęcamy do przeczytania pierwszej części.

Jakie perfumy lubią mężczyźni? 5 najlepszych damskich perfum według mężczyzn
0 komentarze
28 odsłony
Porady

Bardzo często wybierając dla siebie ulubiony zapach kierujemy się głównie własnym gustem. I bardzo dobrze, ponieważ powinniśmy czuć się dobrze we własnej skórze. Jednakże, w zależności od naszych preferencji, chcemy również podnieść swoją atrakcyjność w oczach płci przeciwnej.

CO MÓWIĄ O TOBIE PERFUMY?
0 komentarze
38 odsłony
Porady

Dla każdego z nas perfumy pachną odrobinę inaczej. Poszczególne kompozycje łączą się z naszymi wspomnieniami i wywołują określone emocje. Psychologia zapachu jest niezwykle fascynującą częścią perfumiarstwa, bo pozwala na odpowiadanie na potrzeby klientów oraz tworzenie zapachów ocierających się o ideały. Dzisiaj piszemy kilka słów o tym, co można powiedzieć o osobach używających konkretnych rodzajów perfum?

PERFUMY NA PREZENT DLA NIEJ
0 komentarze
71 odsłony
Porady

Sprawienie prezentu, który spełni oczekiwania nie jest łatwe. Znamy różne sposoby radzenia sobie z presją związaną z kupowaniem prezentów, ale najbardziej skuteczną jest robienie list wymarzonych podarunków. Dziś opowiemy o tym, jak dowiedzieć się czego chce druga osoba i co zrobić jeżeli jednak takiej informacji nie da się zdobyć?

Co to są perfumy niszowe i czy opłaca się je kupować?
0 komentarze
14 odsłony
Porady

Mówi się, że ostatnie kilka lat, to rozkwit branży perfum niszowych. To prawda, rzeczywiście tak jest. Mimo to, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że taki produkt istnieje na rynku. Część osób słyszała to określenie, lecz nie potrafią odpowiedzieć na pytanie co to są perfumy niszowe. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy się skupić na tym, co wyróżnia ten rodzaj produktu oraz co powoduje, że daną kompozycję można określić tym mianem.

PERFUMY, KTÓRE UWODZĄ MĘŻCZYZN
0 komentarze
246 odsłony
Porady

Większość osób wie o istnieniu zapachów określanych jako afrodyzjaki. To grupa nut zapachowych wywołujących określone reakcje chemiczne, uruchamiająca falę wspomnień i skojarzeń pobudzających organizm. Dla każdego z nas afrodyzjakiem może być coś innego, ale istnieje sporo zapachów mających uniwersalne działanie na większość ludzi. Dzisiaj piszemy o czterech damskich perfumach, które działają na mężczyzn jak afrodyzjak.

PERFUMY DLA TATY
0 komentarze
114 odsłony
Porady

Dzień Ojca to dobra okazja, żeby namówić swojego Tatę do pachnącej rewolucji. Odpowiednia kompozycja podkreśli cechy charakteru, będzie dopasowana do stylu życia, ale też może wywołać wspomnienia, które zostały zakopane gdzieś głęboko. Do odważnych świat należy, więc zapraszamy do przeczytania o czterech zapachach spośród których warto wybrać prezent na Dzień Ojca.

PERFUMY DLA STARSZYCH PAŃ
0 komentarze
111 odsłony
Porady

Z wiekiem następują zmiany: zmienia się ciało, preferencje, zamykają się niektóre drzwi, otwierają się inne. W tym procesie szukamy siebie chcąc dowiedzieć się, czego ta nowa, zmieniająca się osoba oczekuje? Zmiany zaczynają się od pozornie niewielkich rzeczy, jednak to właśnie te detale mają wpływ na ogólne poczucie zadowolenia z życia. Jednym z pierwszych momentów zmiany jest odświeżenie kosmetyczki - zmiana w pielęgnacji, makijażu, a także na półce z perfumami. Odkładamy rześkie perfumy i zastępujemy je spokojniejszymi, delikatniejszymi kompozycjami. Dzisiaj pokazujemy cztery zapachy, które doskonale współgrają z oczekiwaniami starszych pań.