Perfumowy blog

PERFUMY DAMSKIE Z NUTAMI RÓŻY
0 komentarze
15 odsłony
Porady

Róża nazywana jest królową kwiatów. Kwitnie krótko, ale intensywnie mieniąc się nieskończoną liczbą barw. Zachwycali się nią dawni władcy, dbali o nią świetnie wyszkoleni ogrodnicy i upodobali ją sobie perfumiarze opierający na jej zapachu swoje kompozycje zapachowe. Dziś przedstawiamy pięć perfum, w których nuta róży jest mocno wyczuwalna.

DAMSKIE PERFUMY O ZACHWYCAJĄCYCH OPAKOWANIACH
0 komentarze
42 odsłony
Porady

Buteleczki, które na nowo rozpalają potrzebę posiadania kolejnych perfum to często strzał w dziesiątkę. Ukazują zapach w formie namacalnej tworząc do niego historię lub podkreślając tę opowiadaną przez kompozycję. Niewielu jest producentów perfum, którzy pozwalają sobie na ekstrawagancję w tworzeniu zewnętrznych opakowań, jednak te kilka perfum prezentowanych poniżej znacie na pewno i co więcej - prawdopodobnie lubicie zapachy, które w sobie kryją.

ALDEHYDY - JAKĄ ROLĘ PEŁNIĄ W PERFUMACH?
0 komentarze
40 odsłony
Porady

Perfumy to nie tylko piękne aromaty, odpowiednie skojarzenia i dopracowane opakowanie. To przede wszystkim perfekcyjny skład chemiczny, który przewiduje zachodzące na w substancji i na skórze reakcje i potrafi ustabilizować zapach perfum. Od kiedy mamy możliwość dogłębnego badania składu perfum i tworzenia ich od podstaw nie tylko na bazie olejków, ale też świadomych reakcji chemicznych to nasze możliwości poszerzyły się ogromnie! Dziś opowiemy o aldehydach, które są odpowiedzialne na wyjątkowość najsłynniejszego zapachu na świecie.

RANKING PERFUM MĘSKICH 2020
0 komentarze
1389 odsłony
Porady

W 2020 roku królują wielkie domy mody i zapachy, które dobrze już znamy. Nowości zostały odstawione na dalszy tor, a najchętniej wybieranymi perfumami stały się butelki pełne klasycznych aromatów. Potrzeba wracania do tego, co dobrze znane, bezpieczne i stałe jest w tym roku wyjątkowo mocna i przejawia się nie tylko w codziennym zachowaniu, ale też w wyborach zakupowych. Opowiadamy dzisiaj o pięciu zapachach podbijających świat o wielu lat, a wyjątkowo aktualnych o obecnym czasie. 

PERFUMY NA ZIMĘ – RANKING NAJPIĘKNIEJSZYCH ZAPACHÓW DAMSKICH
0 komentarze
286 odsłony
Porady

Każdy miłośniczka perfum wie, że inne zapachy nosi się na skórze wiosną i latem, a inne jesienią oraz zimą. Koniecznie zapoznaj się z naszym subiektywnym rankingiem najlepszych perfum damskich na zimę!

RANKING PERFUM DAMSKICH 2020
0 komentarze
1623 odsłony
Porady

Rok 2020 należy do zdecydowanych zapachów, intensywnych i zauważalnych aromatów, a także do wielkich domów mody. Ilość niespodzianek, jakie ten rok niesie ze sobą wymaga stania w ciągłej gotowości, a zapach “wojowniczy”, mocny i wyrazisty wzmacnia w codziennym stawianiu czoła rzeczywistości. W rankingu umieściliśmy pięć bestsellerowych zapachów, po które najchętniej sięgają klientki w 2020 roku.

PERFUMY NA PREZENT DLA NIEGO – RANKING NAJLEPSZYCH PROPOZYCJI
0 komentarze
170 odsłony
Porady

Kolejny raz chcesz kupić prezent dla mężczyzny, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Myślisz, że zakup perfum będzie złym pomysłem? Jeżeli zadajesz sobie takie i podobne pytania, ten tekst jest dla Ciebie stworzony!

JAK ZAPAKOWAĆ KOSMETYKI ORAZ PERFUMY DO SAMOLOTU?
0 komentarze
50 odsłony
Porady

Zapewne wielu miłośników perfum zastanawia się jak bezpiecznie zabrać je ze sobą w podróż samolotem. Czy to w ogóle możliwe? Koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

PERFUMY O ZAPACHU ZNANYCH ALKOHOLI
0 komentarze
55 odsłony
Porady

Alkohol kojarzy nam się z intensywnym, szczypiącym w nos zapachem, dlatego trudno nam wyobrazić sobie go w kompozycji perfum. Warto podkreślić, że w świecie wysokoprocentowych napojów istnieje szereg gatunków wymagających finezji i doświadczenia w poznawaniu smaków i aromatów. Właśnie takie alkohole najczęściej pojawiają się w składzie perfum i dodają całej kompozycji charakteru. 

KADZIDŁA W PERFUMIARSTWIE
0 komentarze
76 odsłony
Porady

Zapach tajemnicy, najwyższego skupienia, powagi i głębi - tak kojarzy nam się kadzidło. Dziś opisujemy jaka grupa zapachów nazywana jest kadzidłami oraz w jakich perfumach można te aromaty.