Perfumy z jaśminem

Ojczyzną jaśminu są gorące strefy Azji i Afryki. Kojarzony jest z niezwykle odurzającym zapachem, który mimo swojej intensywności potrafi oczarować swoją delikatnością. Jest wyrazisty, a zarazem subtelny i to czyni go jednym z popularniejszych składników perfum. Uważa się, że zapach jaśminu poprawia samopoczucie i nastrój, a woni kwiatów jaśminu przypisuje się właściwości relaksujące.

Perfumy damskie z nutą jaśminu

Zapach jaśminu jest upojny, odurzający, tajemniczy, zmysłowy, sensualny. Jakkolwiek mnogość odmian jaśminu jest ogromna (jest ich blisko trzysta), w branży perfumeryjnej wykorzystywany jest głównie jaśmin wielkolistny i jaśmin wielokwiatowy.

Ten tajemniczy kwiat inspiruje twórców perfum od wielu lat i jest bardzo doceniany przez kobiety. Damskie perfumy z nutą jaśminu są dość popularne i można natrafić na nie w większości drogerii. Jednak wcale nie oznacza to, że są pospolite.

Jaśminowe perfumy odzwierciedlają radość, szczęście, a nawet ekscytację, ale jednocześnie charakteryzuje je kojący wpływ, wykorzystywany między innymi w medytacji. Jaśmin jest jedną z najpopularniejszych i najdroższych esencji w świecie perfum. Podczas gdy róża nazywana jest królową olejków eterycznych, jaśmin słusznie nazywany jest ich królem.

Wśród kompozycji znajdziemy zarówno lżejsze propozycje na co dzień jak i cięższe zapachy wieczorowe. Jakie są najpiękniejsze jaśminowe zapachy wszechczasów?

Najpopularniejsze perfumy z jaśminem

Versace Eros pour Femme nutę serca, wraz z piwonią, tworzy tu jaśmin wielkolistny. Nuta głowy skomponowana została z owocu granatu, bergamotki i cytryny z Sycylii. Nuta bazy opiera się o akcenty drzewne, piżmo, ambroksan i drzewo sandałowe. W całościowym wyrazie perfumy są ciepłe i orzeźwiające. Zapach jest uwodzicielski i wielowymiarowy, określany przez liczne grono jako "tajemniczy".

W Dune od Diora jaśmin wyczuwalny jest w nucie serca obok lilii, ylang-ylang, róży i pszonaku. Całą kompozycję dopełniają akcenty drzewa sandałowego, paczuli, piżma i ambry. Kompozycja jest charakterystyczna, obfita i wyraźnie wyróżniająca się.

Burberry London for Women to absolutna klasyka i kwintesencja wielkiej, tętniącej życiem metropolii, jaką jest miasto Londyn. Ta damska woda perfumowana łącząca w sobie angielską powściągliwość z ekscentrycznością. W efekcie powstała kompozycja intrygująca, a jednocześnie głęboko uwodzicielska. Mieszankę tę otwiera niecodzienne połączenie akordów wiciokrzewu, róży oraz tangeryny. Sercem tego zapachu są wyraziste aromaty piwonii, jaśminu, gardenii tahitańskiej i klementynki. Wszystko to opiera się o bazę, na którą składają się nuty drzewa sandałowego, piżma i paczuli.

Internauci szukali również: zamiennik, odpowiednik, jaśminowe perfumy, perfumy damskie z jaśminem, perfumy jaśminowe, perfumy z jaśminem, perfumy z nutą jaśminu, zapach jaśminu perfumy, perfumy drzewo sandałowe piżmo.