Perfumy ze słoniem

W świecie perfum bez wątpienia najważniejszy jest sam zapach – nie podlega to żadnym wątpliwościom. Czasami, dla niektórych istotne jest jeszcze to, jaka marka stoi za daną kompozycją, jaka historia towarzyszyła jej wykreowaniu bądź to, co było główną inspiracją dla perfumiarza podczas przygotowywania komponentów danego zapachu.

Jest jednak jeszcze jedna dodatkowa kwestia, o której wpływie mało kto myśli, a w rzeczywistości ma ona ogromne znaczenie podczas wybierania przez nas perfum. O czym mowa? Oczywiście o flakonach, które przybierają najróżniejsze kształty.

Perfumy dla kobiet ze słoniem

Wydawać by się mogło, że flakony to tylko opakowanie dla zapachu, że nie są one w ogóle istotne. Jednak to nieprawda. Już w starożytności zaczęto przywiązywać ogromną uwagę do tego, w jakich naczyniach przechowywano pachnące substancje. W czasach renesansu tworzono przepiękne flakony ze szkła dmuchanego z którego słynęła Wenecja i które same w sobie były traktowane już jako dzieło sztuki.

W dzisiejszych czasach marki perfumeryjne starają się o to, by flakony idealnie odzwierciedlały charakter i klimat perfum. Czasami jednak marki idą o krok dalej, i to właśnie sam flakon i kampania reklamowa wzbudzają największe zainteresowanie i prowokują dyskusje na ich temat. Świetnym przykładem będą tu perfumy ze słoniem - kenzo ze słoniem, które są rozpoznawane głównie po tym, że zdobieniem flakonu jest sylwetka słonia! Mowa oczywiście o Kenzo Jungle L'Éléphant.

Kenzo Jungle L'Éléphant

Wybierz się w niezwykłą podróż wprost do serca bujnej przyrody. Do celu doprowadzi Cię damska woda perfumowana ze słoniem Kenzo Jungle L'Éléphant. Podobnie jak wiele kobiet na całym świecie, i Ty zakochasz się w tej zmysłowej i bogatej kompozycji.

To niezwykle zmysłowy, orientalno-korzenny zapach, który sprawia radość kobietom już od 1996 roku. Jest idealny na wieczór, ale również sprawdzi się podkreślając stylizacje casualowe.

Charakter zapachu uwidacznia się już w początkowych nutach, w których dominuje egzotyczny, korzenny kardamon. Po chwili jego aromat lekko się wycofuje, odsłaniając zmysłowe akordy kwiatu ylang-ylang i słodycz lukrecji. Kompozycja wybrzmiewa nutami głębi, nasyconymi aromatem ziemistej paczuli.

Historia zapachu ze słoniem Kenzo Jungle L'Éléphant, jak sama nazwa wskazuje, rozgrywa się w dżungli, w której panują trochę inne zasady. Królem nie jest tu lew, lecz słoń. Ten, cały w złocie, czuwa nad flakonem, wypełnionym wyrazistym i zmysłowym zapachem, który z pewnością nie wtopi się w tłum. Tak oryginalne i nietypowe zdobienie flakonu sprawiło, że zapach jest rozpoznawany nie ze względu na swój skład, ale właśnie flakon.


Internauci szukali również: słoń kenzo, perfumy podobne do kenzo jungle