Perfumy w kształcie torebki

W świecie perfum bez wątpienia najważniejszy jest sam zapach – nie podlega to żadnym wątpliwościom. Czasami, dla niektórych istotne jest jeszcze to, jaka marka stoi za daną kompozycją, jaka historia towarzyszyła jej wykreowaniu bądź to, co było główną inspiracją dla perfumiarza podczas przygotowywania komponentów danego zapachu.

Jest jednak jeszcze jedna dodatkowa kwestia, o której wpływie mało kto myśli, a w rzeczywistości ma ona ogromne znaczenie podczas wybierania przez nas perfum. O czym mowa? Oczywiście o flakonach, które przybierają najróżniejsze kształty.

Perfumy dla kobiet w kształcie torebki

Wydawać by się mogło, że flakony to tylko opakowanie dla zapachu, że nie są one w ogóle istotne. Jednak to nieprawda. Już w starożytności zaczęto przywiązywać ogromną uwagę do tego, w jakich naczyniach przechowywano pachnące substancje. W czasach renesansu tworzono przepiękne flakony ze szkła dmuchanego z którego słynęła Wenecja i które same w sobie były traktowane już jako dzieło sztuki.

W dzisiejszych czasach marki perfumeryjne starają się o to, by flakony idealnie odzwierciedlały charakter i klimat perfum. Czasami jednak marki idą o krok dalej, i to właśnie sam flakon i kampania reklamowa wzbudzają największe zainteresowanie i prowokują dyskusje na ich temat. Świetnym przykładem będą tu perfumy w kształcie torebki, które są częściej wyszukiwane właśnie po tym że są… w kształcie torebki! Przyjrzyjmy się temu gustownemu zapachowi, zamkniętemu w jednym z najczęstszych akcesoriów kobiecego wizerunku. Mowa oczywiście o:

Marc Jacobs Decadence

Zmysłowa, niedająca się zapomnieć i całkowicie dekadencka – taka jest woda perfumowana Marc Jacobs Decadence. Poddaj się najskrytszym marzeniom i żyj według własnych zasad! To bardzo elegancki, drzewny zapach z orientalną nutą, przeznaczony dla kobiety o wyrafinowanym guście. Zapach zamknięty we flakonie w kształcie torebki będzie idealny zwłaszcza na wieczór i na specjalne okazje, podkreślając ich wyjątkowość.

W górnych nutach perfum przeplatają się prowokujące esencje słodkiej włoskiej śliwki, odurzającego irysa i rzadkiego szafranu. Po krótkiej chwili pojawia się serce zapachu, w którym korzeń irysa łączy się z elegancką bułgarską różą i czarującym arabskim jaśminem. W całej kompozycji zapachowej obecne są ukryte w bazie akordy ambry i papirusu.

Zapach Decadence w kształcie torebki opowiada historię nieskrywanej namiętności i chęci życia bez krępujących reguł. W porównaniu z kolekcją Daisy, która symbolizowała słodką i niewinną dziewczynę, Decadence to pierwszy, naprawdę kobiecy, seksowy i wyrafinowany zapach marki Marc Jacobs. Wodę perfumowaną zaprezentowano w roku 2015 i od tamtego czasu jest bardzo chętnie wybierana przez kobiety z całego świata.

Internauci szukali również: zamiennik, odpowiednik, bvlgari torebki, elizabeth arden torebki.