Perfumy o zapachu bzu

Perfumy o zapachu bzu są wciąż dość rzadkim wyborem spośród wielu rozmaitych produktów zapachowych. Ten tajemniczy kwiat charakteryzuje się dość intensywnym zapachem, dlatego gości w niewielkiej ilości pozycji. Oddaje olfaktoryczny klimat natury, a niektórzy przypisują mu stymulujące właściwości. Podświadomie kojarzy się z wiosną, pobudza, dodaje energii i sprawia, że myśli są o wiele bardziej pozytywne. Co jeszcze warto wiedzieć o perfumach na bazie bzu?

Perfumy z bzem – czym się charakteryzują?

Perfumy na bazie bzu powinno profesjonalnie nazywać się perfumami lilakowymi. Olejki eteryczne używane do produkcji perfum powstają na dwa sposoby: z kwiatów lub z liści. Perfumy kwiatowe uchodzą za o wiele bardziej szlachetne i dużo piękniejsze.

W naszym sklepie oferujemy kompozycje na bazie olejków eterycznych wykonanych wyłącznie z naturalnych olejków, a nie chemicznych związków. Wpływa to na jakość i trwałość produktu oraz zapewnia bezpieczeństwo w kontakcie ze skórą.

Zapach bzu jest często zestawiany z aromatem wanilii lub migdałów. Zwiększa to jego trwałość i podkreśla niezwykły charakter. Innym popularnym połączeniem jest także bez oraz jaśmin. Oba kwiaty razem wywołują niezwykle pozytywne wrażenie i przywodzą na myśl ciepłą i słoneczną wiosnę.

Najpopularniejsze perfumy o zapachu bzu

Lanvin Eclat d'Arpege jest niezaprzeczalnym hitem wśród perfum o zapachu bzu. Lilak w tej kompozycji jest jeszcze zielony, a połączenie go z liściem herbaty sprawia, że całość jest świeża lekka i idealna na wiosnę oraz lato. Perfumy te dość długo utrzymują się na skórze i pachną bardzo szlachetnie.

Estée Lauder Pleasures to bardzo intensywny i słodki zapach, z lekką tropikalną nutą. Połączenie 10 różnych kwiatów przywodzi na myśl przepiękny ogród wiosenny, o którym nie sposób zapomnieć. To jednak mocno drażniący zapach, dlatego należy ostrożnie aplikować go na skórę.

Gucci Guilty to prawdziwe uosobienie luksusu, inspirowany nocnym życiem w wielkim mieście. Przywodzi na myśl energiczne kluby, zapach rozgrzanych ciał i upojnych drinków. Bez jest tu wyraźnie obecny w pierwszej godzinie projekcji, następnie otula go słodycz innych kwiatów. W przeciwieństwie do Chloe Love, gdzie doskonale poprowadzony pudrowy akord łączy się z zapachem bzu wręcz idealnie i towarzyszy przez cały czas. 

Internauci szukali również: perfumy z kwiatów, rzadkie perfumy