Recenzja Giorgio Armani  Si

Dobór odpowiednich perfum do noszenia jest niemniej ważnym wyborem niż odpowiedni strój. Warto więc postawić na klasyczną elegancję, na zapach, który od wielu lat jest bestselerem na rynku perfum, na produkt od producenta,, który samą swoją marką i renomą będzie gwarantował wysoką jakość i niebanalną kompozycję.

Od wielu lat na szczycie zapachów wybieranych najczęściej przez kobiety plasuje się woda toaletowa Giorgio Armani SI. Ten klasyczny i luksusowy zapach powstał w 2013 roku i od razu podbił kobiece serca. Ten elegancki i świeży kwiatowo drzewny zapach będzie bardzo uniwersalnym wyborem zarówno dla młodych dziewczyn jak i dojrzałych kobiet. Ale jak pachnie ten klasyk. Na początku zaraz po aplikacji perfum na skórę nasz nos wyczuwa owocowe i świeże nuty liści czarnej porzeczki. Są one bardzo rześkie, momentami nawet lekko pikantne, jednak mimo, że ów akord zostaje w kompozycji prawie do samego końca to po czasie traci swój pazur i pozwala na dojście do głosu innym nutom, którymi są zapachy frezji i róży. Oba te kwiaty połączone są w niezwykle przyjemny i seksowny bukiecik zapachów i choć wyraźnie da się wyodrębnić oba kwiaty to żaden z nich nie dominuje nadmiernie nad drugim. Kiedy po czasie zapach kwiatowy wybrzmi nieco, na pierwszy plan wysuwają cię ciepłe nuty drzewne delikatnie otulone słodkim i dyskretnym zapachem wanilii podrasowanym nieco orientalną wonią paczuli. Mówiąc o perfumach Giorgio Armani Si można śmiało używać określeń typu stonowany i zbalansowany. Kompozycja nie jest przegięta w żadną stronę. Nie jest zbyt słodka ani ciężka.

Zapach utrzymuje się raczej bliżej skóry, jest bardzo subtelny i absolutnie nie jest przytłaczający dla ludzi wokół nas. Stanowi naprawdę interesujący, wszechstronny i bardzo dobrze skomponowany produkt, który będzie nadawał się zarówno na większość formalnych okazji, wyjścia do pracy, niezobowiązujące wypady ze znajomymi do kina czy na imprezę jak i zapach do noszenia na co dzień. Jeśli chodzi o pory roku, w których Giorgio Armani Si może pokazać całe swoje piękno to idealną sytuacją są raczej umiarkowane temperatury. Podczas naprawdę gorących letnich dni kompozycja może wydać się mimo wszystko nieco drażniąca i nachalna, zaś w trakcie mroźnej zimy temperatura może być zbyt niska by perfumy rozwinęły całą swoją moc.

Najmocniejszymi stronami omawianego zapachu jest jego uniwersalność, zarówno jeśli chodzi o grupę docelową jak i mnogość okazji, przy którym Giorgio Armani Si jest dobrym wyborem do noszenia. Kolejnym pozytywnym aspektem jest zbalansowanie i współgranie ze sobą wszystkich akordów zapachowych. Perfumy stanowią bowiem zamkniętą, niezobowiązującą, choć mimo wszystko niebanalną, dobrze dobraną całość. Giorgio Armani Si stanowi więc idealny wybór dla kobiet, zarówno młodych uczennic i studentek jak i dojrzalszych pań, które poszukują zapachu eleganckiego, uniwersalnego, o dyskretnej projekcji, którym nie przeszkadza popularność tego produktu.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz