1. Aplikuj perfumy tuż po kąpieli

Po gorącym prysznicu lub kąpieli pory skóry są rozszerzone i najlepiej zachowują zapach. Spryskaj kilka miejsc na ciele tuż po wytarciu skóry ręcznikiem - rozszerzone pory lepiej wchłoną olejki zapachowe i utrzymają aromat perfum na dłużej.

 

2. Aplikuj perfumy na cieplejsze miejsca na skórze

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jakie miejsca na skórze spryskać perfumami to podpowiadamy - te najcieplejsze! Nadgarstki, zagłębienie łokcia czy skóra na szyi tuż za uszami to najpopularniejsze miejsca aplikacji perfum. Ciepła skóra “podgrzewa” kompozycję i uwalnia aromaty dużo bardziej intensywnie.

 

3. Używaj kremu bezzapachowego jako utrwalacza

Perfumy aplikowane na nawilżoną skórę najlepiej uwalniają aromat. Stosuj więc wszelkiego rodzaju balsamy bezzapachowe, a przed samym użyciem perfum nałóż na skórę cieniutką warstwę wazeliny.

 

4. Nie pocieraj nadgarstków

Częsty błąd to pocieranie nadgarstków i szyi tuż po aplikacji perfum. Zbyt wysoka temperatura wytwarzająca się w czasie pocierania niszczy molekuły zapachowe i sprawia, że perfumy przestają pachnieć tak intensywnie. 

 

5. Spryskuj ubranie

Kilka kropel perfum na apaszce założonej wokół szyi czy kołnierzu koszuli bardzo wzmocni zapach perfum. Przy każdym ruchu aromat będzie odczuwany jeszcze intensywniej!

 

  

Nasze sposoby wymagają tylko niewielkich zmian w codziennych porannych rytuałach. Jesteśmy przekonani, że dzięki zastosowaniu tych pięciu porad zapach perfum pozostanie z Tobą na dłużej.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz