Co to są perfumy niszowe i czy opłaca się je kupować?

Czym oznacza pojęcie niszowy?

Nisza to obszar rynku, który nie został jeszcze wypełniony konkretnym produktem lub usługą. Klienci niszy rynkowej mają bardzo wąsko skonkretyzowane potrzeby i poszukują bardzo specyficznych produktów lub usług. Przeważnie nie zwracają uwagi na wyższe ceny czy utrudnioną dostępność. Klient niszowy będzie zatem miał zupełnie inne oczekiwania, niż klient masowy.

Perfumy niszowe – co to jest?

Do perfum niszowych zalicza się takie kompozycje zapachowe, które zadowolą zarówno znawców i koneserów sztuki perfumeryjnej, jak i osoby, które poszukują unikatowych i ekskluzywnych zapachów.

Oferta perfumerii sieciowych może być nieco nużąca, zwłaszcza, że od lat na topie wciąż są te same zapachy. Dla osoby, która poszukuje oryginalności i chce się wyróżnić, pachnieć czymś niepowtarzalnym – perfumy niszowe będą idealnym rozwiązaniem.

Jednakże, wiele czynników wpływa na określenie konkretnego zapachu niszowym, nie tylko jego oryginalność. A my przytoczymy je dla Ciebie w poniższej części tekstu.

Co sprawia, że perfumy są niszowe?

Wolność twórcza, wysoka jakość i niestandardowe receptury

Aby można było określić daną kompozycję – niszową, powinna ona pachnieć inaczej niż popularne zapachy, które są dostępne w każdej sieciówce. Spowodowane jest to tym, że tego typu perfumy są sporządzane na bazie wysokiej jakości składników. Są one bardzo często pochodzenia naturalnego, o niezwykle ekskluzywnym i szlachetnym aromacie.

Marki produkujące perfumy niszowe mogą sobie pozwolić na zakup niezwykle drogich ingrediencji, ponieważ nie mają potrzeby większości budżetu przeznaczać na drogie kampanie reklamowe. Nie muszą przeprowadzać badań rynku, nie muszą także wyznaczać nowych trendów. Również nie ciąży na nich obowiązek inwestowania w drogie i grawerowane flakony. Dlatego właśnie w perfumach niszowych nie ma potrzeby przeznaczania środków na promocję, zamiast tego można w pełni poświęcić się kompozycji.

Perfumiarze specjalizujący się w przygotowywaniu niszowych zapachów nie są ograniczani tym, co dyktuje im popyt czy wiodące trendy. Mogą podejść do tematu kreatywnie i artystycznie. Mają możliwość wykreowania abstrakcyjnego lub konceptualnego zapachu, o niekonwencjonalnej i nietypowej recepturze.

Produkcja nie jest masowa, dlatego też dany perfumiarz może poświęcić więcej czasu na stworzenie idealnej kompozycji, którą będzie sygnował swoim nazwiskiem. Nie ma to nic wspólnego z pracą pod dyktando rynku perfumeryjnego, czy z powielaniem bieżących trendów.

Wspominaliśmy także o tym, że twórcy perfum niszowych nie muszą inwestować w unikatowe i dedykowane flakony. Bardzo często takie mało popularne kompozycje występują w bardzo prostych i jednolitych flakonach. Przykładem może tu być brytyjska marka Tom Daxon. Są to bardzo proste i minimalistyczne opakowania, przyozdobione jedynie białą etykietą i czarnym korkiem.

Oczywiście nie jest to regułą. Niekiedy niszowe perfumy przelewane są do niezwykle designerskich i dopracowanych w najmniejszym szczególe opakowań. Jako przykład polecamy zapoznać się z marką Comme des Garcons, szczególnie kolekcja Concrete. Ten unikatowy zapach został zamknięty w betonowym i owalnym flakonie, który przywodzi na myśl klasę i elegancję. Z kolei każdy zapach Imaginary Authors zdobi efektowna, artystyczna i oryginalna grafika, zaprojektowana przez sztab profesjonalistów.  

Jak zdobyć perfumy niszowe?

Perfumy niszowe możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym Francuskie Perfumy, gdzie staramy się dostarczać naszym Klientom unikatowe i nietypowe zapachy. Jednak większe marki, które pierwotnie niszowe, stają się obecnie dość popularne – można zakupić w perfumeriach selektywnych.

Perfumy niszowe są niezwykle ekskluzywne. Niektóre marki, takie jak np. amerykański producent Slumberhouse, sprzedają swoje produkty wyłącznie w 4 miejscach na świecie! Niski nakład to także jedna z cech tego typu kompozycji zapachowych. Bardzo często, w przypadku kiedy dany zapach został wyprzedany, trzeba na niego czekać wiele tygodni lub miesięcy.

Czy perfumy niszowe są drogie?

Z powyższego opisu może wynikać, że niszowe zapachy to raczej produkty z najwyższej półki, wyłącznie dla elity i klasy wyższej. Niekoniecznie! Ceny niektórych kompozycji zaczynają się już od 200zł – a jest to kwota porównywalna do produktów mainstreamowych lub nawet niższa.

Nie oznacza to jednak, że w kolekcji perfum niszowych nie znajdziemy bardzo drogich i luksusowych zapachów. Zdarzają się również i takie, jak np. Ramon Molvizar. Firmie towarzyszy piękna, bogata oprawa i niezwykle jakościowe i kosztowne składniki. W związku z tym, rośnie również cena takiego produktu. Mogłaby nadszarpnąć znacząco budżet przeciętnego zjadacza chleba.

Internauci szukali również: bardzo drogie perfumy damskie, co to są perfumy niszowe, niszowe zapachy, perfumy niszowe co to, perfumy niszowe co to jest, perfumy niszowe które warto a które, zamiennik, odpowiednik.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz