Jak testować perfumy i wybrać idealny zapach?

Określić swoje preferencje

W pierwszym etapie warto usiąść z kartką papieru i opisać siebie w kilku równoważnikach zdań. Codzienne przyzwyczajenia, preferencje filmowe, muzyczne, modowe, a nawet żywieniowe mają wpływ na to, jakie grupy zapachów nam się podobają. Potem te kilka zdań warto skorelować z dostępnymi w Internecie opisami grup perfum i skupić się na tych, które rzeczywiście powodują w nas przyjemne uczucia na samą myśl. Takie teoretyczne przygotowanie zawęża krąg poszukiwań i tworzy wspaniałą bazę do świadomego wyboru zapachu. 

Zdobyć testery

Z konkretnego zbioru zapachów, które prawdopodobnie pasują do naszego charakteru wybieramy te, których nuty zapachowe do nas “przemówią”. O części czytamy w Internecie (bo trudno jest zdobyć próbki), a część wąchamy przechodząc obok perfumerii. Te zapachu, które wydadzą się interesujące nanosimy na blottery (papierowe paseczki dostępne w drogeriach) i koniecznie podpisujemy. Trzeba pamiętać, że zapachy z czasem uwalniają inne aromaty i może być trudno dojść do tego, który zapach znajduje się na poszczególnych blotterach.

Spokojnie wybrać zapach

Z ulubieńcami robimy randez-vous w domowym zaciszu - gdy mamy chwilę na świadome wąchanie, gdy nie ma wokół rozpraszaczy w postaci innych intensywnych zapachów, głośnej muzyki czy rażącego światła. Musimy wyciszyć się na tyle, żeby nasz zmysł zapachu mógł działać w niezmąconym spokoju.

Kupić

Gdy już mamy wybrany ten jeden zapach nie pozostaje nam nic innego, jak kupić flakonik. Co w przypadku, gdy mamy dwóch faworytów? Warto wybrać wtedy mniejsze pojemności buteleczek i kupić oba. Po jakimś czasie może uda się zdecydować na ten jeden jedyny. Mnóstwo perfum w przeróżnych pojemnościach można znaleźć na francuskieperfumy.pl. Dzięki takim miejscom proces szukania odpowiednich perfum można powtarzać bez końca!

Internauci szukali również: testuj perfumy

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz