JAK ZAPAKOWAĆ KOSMETYKI ORAZ PERFUMY DO SAMOLOTU?

Zapewne wielu miłośników perfum zastanawia się jak bezpiecznie zabrać je ze sobą w podróż samolotem. Czy to w ogóle możliwe? Koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami.  

Zasady panujące na lotnisku oraz podczas lotu samolotem są dosyć restrykcyjne w porównaniu do podróżowania innymi środkami transportu. Przed wyruszeniem w drogę autobusem czy pociągiem nikt z góry jednoznacznie nie określa, jak powinny być zapakowane przedmioty w twoim bagażu, jakie ma mieć wymiary Twoja walizka czy też czego dokładnie nie możesz w nią zapakować. Podróż samolotem wymaga podporządkowania się regulaminowi, dlatego też należy go dobrze znać, zanim wyruszy się w podróż. Jak zatem zapakować perfumy do samolotu?

Jaka pojemność kosmetyków do samolotu a rodzaj bagażu

Jeżeli już zdarzyło Ci się lecieć samolotem, zapewne wiesz, że podczas kupowania biletu musisz wybrać rodzaj bagażu jaki będziesz ze sobą mieć. Twoja decyzja pociąga za sobą pewne zasady, do których musisz się następnie dostosować. Pomijając bagaże specjalne (np. sportowy, dyplomatyczny), wyróżnia się dwa standardowe typy bagażu: podręczny oraz rejestrowany.

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny to ten, który zabierasz ze sobą do kabiny pasażerskiej. Układasz go pod poprzedzającym Cię miejscem lub na półce nad fotelem. Każdy pasażer może przewieźć w sumie 1 litr płynów zamkniętych w foliowej torbie z możliwością wielokrotnego uszczelnienia, czyli po prostu w woreczku strunowym. To limit urzędowy, który jest z góry narzucony na wszystkie linie lotnicze. Ponadto pojedyncza buteleczka nie może mieć pojemności większej niż 100 ml. Dlatego tez należy pamiętać, że dla linii lotniczych nie liczy się dokładna ilość transportowanych perfum, a faktyczna objętość jednej buteleczki.  

Przed wylotem należy również dokładnie przygotować bagaż zgodnie z zasadami panującymi w konkretnej linii lotniczej. Każda z nich może podchodzić trochę inaczej do kwestii określania dopuszczalnej objętości płynów. Są tacy przewoźnicy, którzy sumują pojemność poszczególnych opakowań i przestrzegają tego, aby nie przekroczyły one ustalonej objętości. Inni zaś za 1 l uważają całą pojemność torebki strunowej. W tym przypadku zazwyczaj faktyczna objętość płynów jest dużo mniejsza.

Jeżeli nie doczytasz dokładnie regulaminu danej linii lotniczej, może okazać się, że niektóre kosmetyki będzie trzeba wyrzucić. Jeżeli stresuje Cię to, zawsze możesz zabrać ze sobą zamienniki markowych perfum damskich lub męskich. Ich niekwestionowanym plusem jest fakt, że również pachną pięknie, a ich koszt jest często kilku lub nawet kilkunastokrotnie mniejszy niż markowych zapachów.

Bagaż rejestrowany

W tym przypadku nie musisz specjalnie dbać o całkowitą objętość kosmetyków do samolotu. Jeżeli decydujesz się na wybór bagażu rejestrowanego, możesz zabrać dowolną ilość perfum! Warto jednak zadbać o ich dodatkową ochronę. Bagaż, który zawiera kosztowną zawartość, dobrze jest zabezpieczyć przed ewentualnym uszkodzeniem lub kradzieżą.

Bagaż podręczny oraz bagaż rejestrowany – co jeszcze warto wiedzieć?

W bagażu podręcznym możesz mieć także inne płynne kosmetyki np. pastę do zębów, tusz do rzęs, szampony i żele. Na większości lotnisk należy je wyjąć z torby i pokazać do kontroli. Jeżeli podróżujesz z dzieckiem, możesz także wyposażyć się w mleko płynne lub w proszku, wodę czy sok w ilości dostosowanej do spożycia w trakcie podróży.

Osoba dorosła może mieć na pokładzie samolotu napoje, w tym alkohol, tylko jeśli nabyła je w strefie bezcłowej. Poza tym pasażer ma możliwość zapakowania do bagażu podręcznego płynnych leków pod warunkiem, że są mu one niezbędne podczas podróży. Ponadto każdy przewoźnik ustala osobno dokładne wymiary oraz dopuszczalną masę bagażu podręcznego. Więcej dokładnych informacji znajdziesz na stronie konkretnej linii lotniczej, z którą wybierasz się w podróż.

Perfumy do samolotu – jakich użyć?

Jeżeli czytasz ten wpis, najprawdopodobniej kochasz perfumy i nie wyobrażasz sobie bez nich życia. Rozumiemy to, że chcesz pięknie pachnieć również podczas podróży. Należy jednak pamiętać o tym, że najważniejsze powinno być samopoczucie Twoje oraz innych pasażerów. Podróż samolotem to dla niektórych sama przyjemność. Są jednak takie osoby, które podczas niej odczuwają duży stres, a czasem nawet napady paniki. Pewna grupa ludzi może cierpieć także na chorobę lokomocyjną lub inne przypadłości. Dlatego też wybierając się w podróż samolotem, nie powinno aplikować się na skórę tzw. ciężkich perfum. Ich zapach może być drażniący dla innych, a także potęgować złe samopoczucie.

Wybierając się w podróż samolotem, należy dokładnie zapoznać się z zasadami dotyczącymi przewozu bagażu podręcznego, rejestrowanego, a także każdego innego typu bagażu, który Cię interesuje. Każda linia lotnicza może mieć nieco inny regulamin. Przed wylotem najlepiej odwiedzić stronę wybranego przez Ciebie przewoźnika i zapoznać się z dokładnymi informacjami.

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz